Jaja kacze

   W naszym kraju jaja kacze są stosunkowo mało popularne, podobnie jak w reszcie krajów europejskich, są one jednak przysmakiem w wielu zakątkach Azji. W niektórych regionach jajka kacze uznawane za niezwykle wyszukany smakołyk.

   W sklepach, które odwiedzamy na co dzień raczej nie da się kupić jaja kacze. Natomiast mogą je Państwo za to kupić w naszym sklepie.

   Czym charakteryzują się jajka od kaczki?

   Naprzykład, jajka kacze różnią się od jajek kurzych rozmiarem – są o 30% większe. Zawierają więc więcej białka oraz żółtka co sprawia, że dostarczają naszemu organizmowi więcej składników odżywczych. Jaja kacze to bogate źródło witaminy B12 (jedno jako zawiera połowę dziennego zapotrzebowania przeciętnego człowieka na tę witaminę), witaminy A, innych witamin z grupy B takich jak ryboflawina, witamina B6, tiamina oraz niacyna. Jeśli zaś chodzi o minerały, w jaju kaczym znajdują się także żelazo, fosfor, cynk, wapń, magnez oraz kwas foliowy.

   Jaja kacze idealnie nadają się do pieczenia ciast i różnego rodzaju wyrobów cukierniczych, aczkolwiek świetnie smakują także ugotowane bądź usmażone w postaci jajecznicy.

 

Zapraszamy!

mapa stoisko z jajkami targowisko Hale Mirowskie pawilon 78, Warszawa JajaPlus.pl